הדרכה הורית

למרות שכמעט כל אחד יכול להפוך להורה ללא צורך בהכשרה או לימודים, מדובר במשימת החיים המורכבת ביותר בחייו של האדם. היא דורשת מחשבה, הבנה, רגישות, סבלנות, ומסירות אין קץ.

הורים רבים נקלעים למשימת ההורות ללא כל הכנה מוקדמת -   אין הוראות הפעלה , אין תקופת הכשרה או מחנה אימונים - התינוק יוצא לאוויר העולם, קטן  וחסר אונים ומעתה כל האחריות לשלומו הפיזי והנפשי מוטלת על ההורים.

כתוצאה מכך הורים רבים מתנהלים עם ילדיהם 'תוך כדי תנועה' ללא חשיבה והבנה חינוכית כלשהי. במצבים אלה הילדים אינם נשמעים להוריהם, היחסים מתחילים להתערער, התסכול עולה והאווירה בבית הופכת להיות קשה ולחוצה.

קשיי הפרנסה בעידן המודרני, תרבות השפע, מהפכת המידע  והטכנולוגיה – כל אלה הפכו את חיי ההורים למורכבים עוד יותר – כיצד לעמוד בריבוי המטלות והמשימות של חיי המשפחה והעבודה; כיצד להעניק תשומת לב ייחודית לכל אחד מן הילדים; כיצד להציב גבולות ברורים  לילדים בחברה חומרנית וקפיטליסטית, כיצד להגן על הילדים מאמצעי המדיה הפרוצים לכל ועוד ועוד    

בבתים רבים נעדרים ההורים שעות ארוכות מן הבית על רקע עיסוקם בקריירה ובפרנסה. על מנת לפצות על היעדרותם הם נוקטים בדרך של פיצוי ופינוק יתר. כתוצאה מכך מטשטש התפקיד ההורי והילדים גדלים ללא סדר וגבולות ברורים. החסכים ההוריים יוצרים אצל הילדים מצוקות ובעיות התנהגות הבאות לידי ביטוי בבית ובביה"ס ומלוות אותם לחייהם הבוגרים.

 

חשוב להבין כי ההורים הם הדמויות המשמעותיות ביותר עבור ילדיהם. הם האחראים העיקריים לעיצוב אישיותם. הילדים נושאים עיניהם אל ההורים ויונקים ממעשיהם את הגישה לחיים והכוח לחיות אותם. מתוך התנהגותם הם לומדים ומסיקים מסקנות על עצמם ועל העולם.

 

ילדים שחווים בבית ביטחון, אהבה, עידוד, שותפות והצטרפות, מקבלים כוח ועוצמה לכל חייהם. זו הסיבה שהחינוך איננו יכול להיעשות כלאחר יד, חינוך זו משימת חיים.

 

כדי לנהל חיי משפחה ביחסים טובים ובאווירה חיובית יש לקבל ידע וגישה חינוכית וכן כלים מעשיים לתפקידי ההורות.

הדרכה הורית נכונה תאפשר לכם לחוות הורית איכותית. לנהל את הבית בשלווה וברוגע ולהנהיג את המשפחה בהרמוניה, כאשר הילדים שותפים ומשתפים אתכם פעולה בשמחה.

הדרכה הורית נכונה תאפשר לכם להוביל את ילדיכם למקום בטוח של דרך ארץ, דימוי עצמי בריא, תחושת בטחון ומסוגלות.

הורים שקיבלו הדרכה הורית והחלו ליישם את העקרונות החינוכיים מדווחים שהבית נעשה נעים ורגוע.הילדים החלו לשתף אותם יותר בחייהם, רמת החיכוכים וההתנגדויות ירדה באופן דרמטי וכל הדינמיקה במשפחה השתנתה לטובה

 

 

 

 

 

.

קבלו ממני מתנה:

המדריך השלם להורות מעצימה